יו יו 2018 גדול
[ssba]
הורים וילדים

רוצים לתת לתינוק אבטיח? הנה 5 דברים שכדאי לדעת

1. מאיזה גיל אפשר לתת לילד לטעום לראשונה אבטיח?
"אפשר לנסות לתת לתינוק מעל גיל חצי שנה למצוץ אבטיח, אם הוא יודע ללעוס ולועס כבר מאכלים אחרים כגון גבינה, פירה, בטטה ובננה. זה מאוד אישי לכל ילד. אבל בשום פנים ואופן שלא יהיו באבטיח גרעינים, כי יש סכנה ממשית לחנק. אם ילד מעל גיל חמש בלע גרעין, זה לא נורא. עד אז יש להקפיד לתת אבטיח ללא גרעינים בכלל. יש לשבת ליד הפעוט ולשים לב שהוא לועס היטב /מוצץ היטב את חתיכת האבטיח".


 הכתבה פורסמה במקור במגזין הורים וילדים. לקבלת גיליון היכרות של המגזין לחצו כאןלעמוד הפייסבוק של הורים וילדים לחצו כאן.


2. האם לצבע האדום של האבטיח יש משמעות כלשהי?
"לצבע האדום של האבטיח יש משמעות רבה בגלל שני מרכיבים חשובים בריאותיים שיש באבטיח: ליקופן (שנמצא גם בעגבנייה ובפלפל אדום) וקרוטן. שניהם אנטי מחמצנים נפלאים שמונעים הרס של תאים ורקמות, מנטרלים רעלים וחומרים המזיקים לגוף, מונעים תהליכים של הזדקנות, מפחיתים סיכוי לסרטן (ליקופן הוכח כמפחית סיכוי לסרטן ערמונית לדוגמה), ומגנים מפני מחלות לב וכלי דם".

צילום: shutterstock
צילום: shutterstock

3. מהם היתרונות התזונתיים של אבטיח?
"האבטיח מכיל כמות רבה של אשלגן שחשוב ללב, ואין בו שומנים. בכוס אבטיח יש 45 קלוריות, שזה פחות ממנת פרי ששווה לשתי כפיות סוכר. יש בו מעט סיבים, ויטמינים מקבוצת B וקצת ויטמין C".

4. האם אבטיח יכול לשמש תחליף לשתיית מים?
"מים ומיץ אבטיח זהים מבחינת השתייה. אבל מיץ אבטיח מכיל גם סוכר בעוד שמים לא מכילים סוכר. ב-100 גרם מיץ אבטיח יש שלוש כפיות סוכר, ולכן זה כמו שתייה מתוקה. לכן, במקום לשתות מיץ אבטיח, עדיף לאכול אותו כפי שהוא. פלח אבטיח מכיל יותר סיבים תזונתיים ממיץ אבטיח".

5. מהו המינון המומלץ של אבטיח ליום?
"אדם בריא יכול לאכול אבטיח כמומלץ כ-3-4 מנות פרי ביום. עדיף לא בבת אחת וכאמור לא כמיץ. כדי להוריד את המדד הגליקמי, עדיף לצרף לאבטיח שקדים/אגוזים ולאכול כארוחה בפני עצמה או כארוחת ביניים מרעננת. יש שחושבים כי אבטיח מזרז שלשול, אך זה לא כך, אלא אם כן יש לילדים נטייה לקיבה רכה /שלשולים, או בעיות מעיים שבהן הם מוגבלים בסיבים".

הטיפים ניתנו באדיבות ד"ר רלי אבל, מנהלת היחידה לתזונה ודיאטה של שירותי בריאות כללית במחוז מרכז.

כתבות נוספות של הורים וילדים:

עצירות אצל תינוקות: 5 דברים שכדאי לדעת
איך תדעו אם התינוק התייבש?
המדריך השלם להריון בזמן הקיץ

אומרים שהיו פה הריוניות שמחות לפני שנולדתי
כמה חם: כך תגנו על התינוק בקיץ
"אמא, התינוק יותר חמוד ממני"

הורים וילדים   תגיות:

NEWSLETTER

בואי גם, מה איכפת לך?


באנר אחרי פוסט