יו יו 2018 גדול
[ssba]

פורסם בתאריך קטגוריות מגזין
מגזין

5 דברים שלמדתי על אִמָּהוּת משיווק לאמהות

בראשית דרכי כמנהלת סוכנות שיווק דיגיטלי לעסקים, לא הייתי אמא, זה היה רחוק שנות אור ממני.
בדיוק התחתנתי, וכל מה שיכולתי לחשוב עליו היה מתי יגיעו האלבומים, ולתכנן את ירח הדבש: לאן נטוס, לכמה זמן, איזה מלון עדיף, במרכז העניינים או מרוחק ורומנטי.

אין לי הסבר הגיוני לאיך זה קרה, אבל במצב הזה בדיוק, התהפכו היוצרות, ואיכשהו נוצר מצב שרוב מוחץ (מעל 60%) מהלקוחות שלי ייצרו, ייבאו או שיווקו מוצרים לתינוקות ו/או לאמהות – חיתולי בד רב פעמיים, טקסטיל לתינוקות, מוצרי היגיינה נשית אקולוגיים ועוד ועוד.

בשלב הזה (חשבתי) שגיליתי מה היא אמא

חקרתי. כי כשמשווקים לקהל יעד חדש, עושים מחקר מקדים, ללמוד מי היא אמא, איפה היא נמצאת, מה חשוב לה ומעניין אותה ומה היא השפה בה היא מדברת – בקיצור, חשבתי שידעתי כל מה שיש לדעת על להיות אמא.

כאשר בעצם כל מה שידעתי הוא שאמא באמת תעשה הכל כדי לתת לתינוק שלה את הטוב ביותר, וכמשווקת זה היה כל מה שהייתי צריכה לדעת. טיפ קטן מהצד השני: תמשיכי לקנות לתינוקך את הטוב ביותר, רק שימי לב שהמוצר או המותג ששמת עליו עין באמת טוב, ולא רק משתמש בזה כאסטרטגיה שיווקית. נסי למצוא עוד מישהו שאומר שהוא הטוב ביותר, ואם אפשר מישהו שאת מכירה.

כעבור 3 שנים, ילדתי

וואו, בכנות אני מודה שלא הבנתי כלום.
עוד לפני האמהות, יש את תקופת ההריון, שלחלק היא מדהימה וקסומה לא פחות (אני נמנת עם הקבוצה הזו) ולחלק היא סבל נוראי שיש לעבור כדי לזכות בזכות להיות אם. אך איזה מזל ופלא גדול שיש את התקופה הזו! הגוף והמחשבה כאחד, לוקחים את תשעת החודשים האלו כדי להתאמן, להתרגל ולהסתגל למצב החדש שעומד לבוא, וצריך להיערך בהתאם.

אהבה מה היא

כמובן שהיו לי אהבות לפני כן, בני זוג, חיות מחמד, המקצוע והעסק שלי, אבל לא ככה.
הורות הינה אהבה מסוג אחר, סוג טוטאלי וחסר גבולות או תנאים. משהו נפתח בלב או משתנה במבנה המוח, בצורה שאני יודעת בוודאות מוחלטת שלא משנה מה העולל הזה יעשה – אני אוהב אותו לנצח.

שינה, מה היא?

אני לא אדם שאוהב לישון במיוחד (בניגוד לבעלי שלקח את הנושא והפך אותו למעין תחביב מקצועי שגובל באולימפי). מעולם לא היה לי דחוף לישון בסופי השבוע ותמיד העדפתי להספיק דברים במקום – לצאת לטיול, לקום מוקדם ולסדר את הבית, להישאר ערה עד מאוחר – שעות שינה לא ניהלו אותי.

והאם היא שגם היום לא, כי וויתרתי. תחילה ניסיתי בכל כוחי לגרום לתינוק להשתלב בחיי הקודמים, כפי שהיו – "הוא יסתגל לחיים שלנו ולא להיפך". שטות שכנראה שמעתי איפשהו והביאה הרבה סבל, כי זה לא עובד כך. כן, יש דברים שאפשר לשמר וכדאי לשמר והתינוק באמת יתרגל אליהם – בעלי אוהב מוזיקה וכמעט בכל זמן נתון ישנה מוזיקה מתנגת בבית, התינוק באמת התרגל ויכול להירדם בחדר השינה כשבסלון מתנגנת מוזיקה (בווליום סביר).

שיער פזור, למה זה טוב?

כל אם צריכה גומיה לשיער. תקנו 20. לא הסתובבתי עם שיער פזור כבר מעל 5 חודשים, ולפני שהפנמתי וקיבלתי את העובדה הכואבת הזו, נאלצתי לאלתר לא פעם פתרון יצירתי. אז ההמלצה החמה שלי היא להודות במצב כמה שיותר מוקדם ולהצטייד בהתאם.

תקופת ההריון, הלידה והחודשים הראשונים של ההורות כבר מאחוריי, וכל רגע של פחד, כאב או אי נוחות שרגשתי עולה בי בדיעבד כזכרון של שמחה כה חזקה שאני רוצה לעבור את כל התהליך שוב.

מגזין   תגיות:
תגובות

NEWSLETTER

בואי גם, מה איכפת לך?


ameda 960/180