יו יו 2018 גדול
Share on FacebookPin on PinterestEmail this to someone
הנקה

6 דרכים בהן בן הזוג יכול לסייע לאם המניקה

בשעה טובה, ילדתם, אתה מתרגש, שמח, מאושר וקצת חושש. כל כך חיכית כבר ללידה וחשבת שהנה, עכשיו גם אני אוכל לקחת חלק בחוויה המדהימה של יצירת הילד המשותף שלנו ופתאום, היא כל היום מניקה, ולך נשאר רק לצפות בה… אז זהו, שלא! הנה 6 דרכים בהן גם אתה יכול לסייע לאם המניקה.

1. תן לה לנוח
הנקה משחררת הורמונים המסייעים לאם לנוח ולהיקשר לתינוק תוך כדי ההנקה. במהלך ההנקה, עזור לה לייצר לעצמה פינה נוחה, להניק ולנוח. וכשהיא לא מניקה, תמצא עבורה הזדמנויות ונקודות זמן סתם לשבת על הספה, לאכול משהו, או לתפוס תנומה.

2. תביא לאמא את התינוק בלילה
יכול להיות שהתינוק נמצא רק 2 צעדים מהמיטה שלכם, אבל ב- 4 לפנות בוקר 2 הצעדים הקטנים למיטת התינוק יכולים להיות מאוד מתישים. בן זוג שיביא את התינוק למיטת האם יכול לתת לאמא עוד קצת מוטיבציה בעייפות של הלילה.

3. קח אחריות על החלפת החיתולים בלילות
"אם היא מטפלת במה שנכנס לתינוק, אתה יכול לטפל במה שיוצא". על בסיס אותם 2 צעדים, בלילה, אחרי ההנקה, קח את התינוק, החלף לו חיתול ותחזיר אותו לאמא (או למיטה).

4. תראה את הנסיכה שבה
הימים שאחרי לידה לעיתים מרגישים כמו תוכנית "השרדות", הרגעים הקטנים שבהם אתה יכול לתת לה להרגיש שוב אישה, אהובה, מיוחדת הם הרגעים שיזכרו לך לנצח. תכין לה ארוחת בוקר למיטה, קח את התינוק לטיול כדי שהיא תוכל לנוח או סתם להתקלח בשקט נפשי. תמצא איך לפנק אותה כדי שהיא תזכור בעצמה כמה מיוחדת היא בשבילה ובשבילך.

צילום: Shutterstock
צילום: Shutterstock

5. תזכיר לה למה כדאי להניק (אבל בזהירות)
יש מיליון סיבות טובות להנקה, תזכיר לה אותן ברגעי משבר, תזכיר לה כמה חשובה מערכת החיסון לתינוק שלכם, תזכיר לה לאכול טוב כדי שגם התינוק יוכל להנות מהטוב שהיא אוכלת. העידוד שאתה תיתן לה יכול לספק לה כוחות לעוד הרבה זמן (וגם לזוגיות שלכם).

6. אבל לפעמים, שים לב שאתה לא מגזים
התמיכה באמא מניקה כל כך חשובה, והמילה הטובה והתזכורת לכמה טוב שהיא עושה לה ולתינוק שלה נהדרת, אבל כמו בכל דבר בחיים, הנקה היא בחירה ולא כל אחת מוצאת את עצמה רוצה להניק. תציע לה תמיכה אם היא רוצה אותה ותסמוך עליה שהיא עושה את הבחירה הנכונה בכל מקרה. בכל זאת, היא האמא של הילד שלך.

ותזכור, אישה אחרי לידה, חווה המון תהפוכות בחייה, הקושי הפיזי והקושי הרגשי בימים הראשונים אחרי לידה מצריך ממך המון סבלנות, אהבה ועיטוף לבת הזוג שלך. תהיה שם, תקשיב, תראה מה היא באמת צריכה. לפעמים חיבוק או כוס מים, יתנו לה את התחושה שהיא הכי חשובה בעולם.

*הכתבה נכתבה בלשון זכר, אך נכונה ומותאמת לכל מי שמלווה אישה אחרי לידה.

שלומית הולצברג חיים היא דולה, מדריכת הכנה ללידה, מדריכת הנקה ומדריכת עיסוי ויוגה לתינוקות. לפרטים נוספים ויצירת קשר לחצי כאן.


כתבות נוספות של שלומית הולצברג חיים:
השלבים הרגשיים בלידה
איך להתמודד עם אפידורל בלידה?

הנקה   תגיות:
תגובות

NEWSLETTER

בואי גם, מה איכפת לך?


ameda 960/180