יו יו 2018 גדול
Share on FacebookPin on PinterestEmail this to someone
מגזין

10 דברים שמחכים לכם כשתהפכו להיות הורים

חיכיתם 9 חודשים בסבלנות, התכוננתם, נשמתם, קניתם, הכנתם, ילדתם והנה הגיע הרגע המרגש הפכתם למשפחה. זה מגיע כמובן עם המון החלטות, והרבה דברים לעשות, וכשאתם הורים בפעם הראשונה, קצת קשה לדעת למה לצפות, אז הנה כמה נקודות למחשבה:

1. שיכורים אך לא מיין
בימים הראשונים תחושו תחושת היי מאוד מיוחדת, כזו שמרגישים פעמים ספורות בחיים. התחושה שאתם מחזיקים תינוק שהוא רק שלכם היא עוצמתית ומיוחדת מאין כמוה. תנצרו את הרגעים האלה. זה קסם.

2. מה עובר על הגוף שלי?
מאוד תלוי בלידה שעברת, זו חוויה מעצימה ביותר, אך עם זאת, ייתכן שבימים הראשונים תחושי כאובה ממאמץ הלידה, מהתפרים, הטחורים, הבצקות, התכווצות הרחם וכאבי ההנקה הראשונים (ייתכן שלא תסבלי מכלום, וייתכן שתזכי לכולם). כך או כך, יש פתרון להכל! ואם את גם מניקה, הגוף שלך עובד קשה ומצריך אוכל מזין, הרבה מים ומנוחה ככל שתוכלי.

3. דווקא עכשיו בייבי בלוז?
למרות שחיכית בציפייה ובהתרגשות ללידה ולתינוק החדש, את עלולה גם לחוש שינויי מצב רוח בשבועיים הראשונים, בעיקר סביב היום הרביעי-חמישי לאחר הלידה, בשל נפילת ההורמונים. זה טבעי לחלוטין, אך חשוב לשים לב שזה חולף, ולקבל עזרה אם לא. את עלולה לחוות טווח רחב של תגובות למצב החדש, מאושר עילאי והתרגשות ועד ספקות, חששות ועצב. קבלי זאת בהבנה, זה השינוי הגדול ביותר של חייך. חשוב לשתף אדם קרוב בתחושותייך.

4. מה זאת העייפות הזו?
זה מה שבעיקר תרגישו בתקופה הראשונה. התובענות של להיות הורים היא גדולה אך זו זכות אדירה. הקושי מגיע כאשר העייפות גדולה, העצבנות מחלחלת, וההוצאה של העצבים אחד על השני כמובן לא מועילה ואף מרחיקה. אתם במסע הזה יחד, אל תשכחו, היו העוגן אחד של השנייה, שתפו, התחלקו במשימות, ועברו יחד את התקופה היפה הזו. אל תתביישו לבקש עזרה, משפחתית או מקצועית על מנת להקל עליכם. הרבבבבה סבלנות. ובמקרה של אם חד הורית, להקפיד שבעתיים שתהיה לך סביבה תומכת ועוזרת, לפחות לתקופה הראשונה.

5. אבא שלי הוא הכי בעולם
אתה אבא, עלול לחוש קצת בצד, פתאום תינוק חדש מגיע ולוקח את כל תשומת הלב, השתדל להיות סבלני, להשתתף בכל מה שאפשר, לתת לבת זוגך בטחון. אפילו דברים קטנים כמו הודעת טקסט של "את אמא נהדרת" בזמן שאתה בעבודה והיא לבד עם התינוק, יכולים לעשות לה את היום.

6. קודם כל בטיחות
אתם עוד לא רגילים להיות הורים ולכן הבטיחות היא מעל הכל: לא להשאיר חלילה את התינוק ברכב, לא להשאירו אפילו שנייה על שידת ההחתלה המיטה שלכם, או באמבטיה. הקפידו על הנחיות משרד הבריאות בנוגע למניעת "מוות בעריסה". הקפידו על טמפרטורה ולבוש מתאים. בשום אופן לא להשאיר תינוק עם בקבוק לבד.
לעוד המלצות, ניתן לקרוא באתר בטרם.

צילום: מירי פורמן
צילום: מירי פורמן, צילום הריון ומשפחה

7. התינוק גם ככה לא מבין אותי
כל מה שאתם אומרים בסביבת התינוק, נקלט, נרשם, ונחווה. אל תניחו שהוא לא מבין אתכם. כל תינוק הוא יחיד ומיוחד ונצלו את ה"דף החלק" עימו הגיע התינוק לעולם על מנת למלאו בחוויות חיוביות, בטחון, אהבה, מגע וקרבה כדי שתוכלו לגדל פעוט וילד בטוח בעצמו, עצמאי, סומך ואוהב.

8. אין דרך אחת להיות הורה
כל החלטה שתיקחו צריכה להיות זו המתאימה לכם, אין נכון ולא נכון, יש המון דרכים להיות הורים. כן חשוב תמיד לשמור על כבודו של תינוקכם, על בטחונו ועל סיפוק צרכיו באופן הכי מהיר שניתן וכמובן לאהוב אותו עד אין קץ. אתם עוד לא יודעים איזה מן הורים תהיו, אז גלו יחד את תפקידכם וצאו למסע מדהים ומרגש בכל צעד ותהנו מהמשפחה החדשה שלכם שיצרתם.

9. 3 נשים, 10 דעות
אמא, תסמכי על עצמך ועל האינטואיציות שלך, התחברי למקום הטבעי של אמא הקיים בתוכך, את יודעת מה הכי טוב לתינוק שלך. את יכולה לקבל הרבה עצות אך בסופו של דבר, ההחלטה היא שלך ושל בן זוגך.

10. מתי אחזור לעצמי?
השאלה היא "מאיזו בחינה", כי בעצם, לעולם יותר לא תחזרו להיות מי שהייתם לפני שהפכתם להורים. הפיכתנו להורים משנה אותנו לתמיד ואנו צריכים להתחיל להכיר ולפתח את הזהות החדשה שלנו. תמיד תזכרו שישנן נשות מקצוע רבות בתחומים שונים, וגם אמהות מנוסות שיכולות לעזור, להדריך, לייעץ, לתמוך, להפיג חששות. אוזן קשבת לדברים הטובים והפחות טובים, לתמוך, להכיל ולעזור לכם לעבור את התקופה הזו. כולנו היינו שם, ואחרי תקופה אתם תראו, שהדברים משתפרים, השגרה מתבססת, והדברים נראים טוב יותר.

אני מאחלת לך, אמא, לקחת את התקופה הזו כתקופה מעצימה ומרגשת, להתגבר על הקשיים ולהנות מרגעי האושר הרבים, אין כמו להיות אמא, זה הדבר הכי חשוב שיש, ויילך איתך כל חייך. אז תחזיקי חזק את תינוקך, נשקי אותו, קחי נשימה עמוקה ותצללי יחד איתו להרפתקאה של חייכם. ואם אפשר, הניחו קצת את הנייד בצד ותהנו באמת מהחוויה.

קרן קירשנר- סמואל, חיבוק של אמא, היא מדריכת תנועה לנשים בהריון ולאחר לידה, ומעבירה שיעורים קבוצתיים ומפגשים אישיים של תנועה, תמיכה והדרכה.

מגזין   תגיות:
תגובות

NEWSLETTER

בואי גם, מה איכפת לך?


ameda 960/180
דילוג לתוכן