יו יו 2018 גדול
Share on FacebookPin on PinterestEmail this to someone

פורסם בתאריך קטגוריות מגזין
מגזין

10 דברים שכל אמא לתינוק חייבת

אתן יכולות לקרוא לזה מדריך, אתן יכולות לקרוא לזה "עשרת הדברות", מה שבטוח – גזרי ושמרי או יותר נכון צלמי עם הטלפון ואל תמחקי.

בתור אחת שילדה לפני חודשיים וחצי את בתי השנייה, גילי, החלטתי לאגד כאן לפחות 10 דברים שלא הייתי מוותרת עליהם:

1. מנשא בד
בהתחלה זה אולי נראה מפחיד, אבל מהרגע שמבינים איך קושרים אותו זה נעשה קל ופשוט. גילי תמיד הייתה נרגעת במנשא כאילו החזרתי אותה לרחם, היא חוותה תנועה, הרגישה את חום גופי והרגישה בטוחה. ולי? לי יש ידיים פנויות, בעיקר כשאני עם 2 בנות וזה מאוד עוזר. ממליצה בחום! בסולם הדירוג בין אפס לעשר? 10!

2. פוף
הוא אחד האביזרים שאני ממליצה לשימוש עבור תינוקות. התינוק נמצא בפוף בתנוחת הערסול אשר תורמת לשלבי התפתחות חשובים של התינוק כמו: שכיבה על הבטן, הרמת הראש והתהפכויות, מעניק לתינוק חוויה רחמית נעימה ורכה, מקום עוטף המעניק ביטחון. גילי ישנה את שנת הבוקר והצהריים על הפוף. גם כשהם גדלים הם נהנים לשכב עליו ואפשר לשבת ביחד עם אימא ואבא. ממליצה בחום! בסולם הדירוג בין אפס לעשר? 10!

3. כדור פיזיו
שימש אותי גם בתקופת ההיריון והיום יש לו שימוש רב: כשגילי לא רגועה אני אוחזת אותה בתנוחת "נמר על עץ" או בערסול, יושבת על הכדור וקופצת בעוצמה אחת מעל הבכי שלה, עם הרגעות שלה גם אני מחלישה את הקפיצות על הכדור וכך בעצם לא גורמת לה להתמכרות לכדור (גם את זה אני עושה רק אחרי שוידאתי שאינה רעבה/עייפה/משהו מציק לה). אני ממליצה מאוד להשתמש בכדור במינון. בנוסף, אני מניחה את גילי על הבטן על הכדור ומניעה חלש את הכדור קדימה-אחורה, לצדדים ובסיבובים וכך מגרה לה את המערכת של שיווי משקל, ובאותו זמן מקלה לה על כאבי הבטן והגזים – עובד מדהים! בסולם הדירוג בין אפס לעשר? 10!

בתמונה: מורן פיצ'ון והבת גילי
בתמונה: מורן פיצ'ון והבת גילי

4. שמיכת עיטוף
עזרה מאוד לגילי בשינה על הגב ובהנקה בחודשיים הראשונים. לאחר חודשיים ניראה שהיא סיגלה לעצמה הרגלי הנקה טובים והרגלי שינה על הגב נינוחים.

5. שימוש בנוסחת המתו"ק כדרך הרגעה 
מגע, תנועה וקול – כשוידאתי שגילי לא רעבה/ עייפה/ משהו מציק לה הענקתי לה את נוסחת המתו"ק. החזקה בצורה אנכית כשהראש שלה מונח על הכתף שלי, אותה יד מתחת לישבן שלה ויד שנייה שלי תומכת בראש. לזה הוספתי מגע של טפיחות, מגע נוכח. תנועה דרך כפיפה של הברכיים שלי בקצב מונוטוני ולכל זה הוספתי קול מונוטוני ("אה אה אה אה") זוהי נוסחה מנצחת שעובדת תמיד. ממליצה בחום! בסולם הדירוג בין אפס לעשר? 10!

6. אמבטיה
לא כל האמהות יסכימו איתי, אבל, אני חושבת שלקלח את התינוק כל יום זה כיף וחשוב, כמו שאני בסוף יום אוהבת את הרגע שבו אני מתקלחת אני בטוחה שגם לתינוק זה כל כך נעים ומרגיע. זוהי דרך נהדרת להביא אותם לרגיעה ולסמן להם שהגיע הערב ועוד מעט הולכים לישון. בסולם הדירוג בין אפס לעשר? 10!

7. מוזיקה טובה
כן כן יש עוד כאלה שמשתמשים בדיסקים ואני אחת מהן. יש היום לא מעט דיסקים קצת שונים לתינוקות, שגם ההורים יהנו מהם בקלות. אצלי זה "בייבי ארצי", כך כשאני משמיעה לה מוזיקה על שידת ההחתלה גם אני נהנית. מי אמר שחייבים לשמוע "השפן הקטן"?! בסולם הדירוג בין אפס לעשר? 10!

8. חיתולים מחומרים טבעיים ואקולוגיים
לאחרונה גיליתי את החיתולים מחומרים טבעיים. הם מונעים תפרחת חיתולים, סופגים, רכים, נוחים, אקולוגיים לסביבה ובריאים לבנות שלי – שזה הכי חשוב! בסולם הדירוג בין אפס לעשר? 10!

9. שמיכת במבוק
פשוט שמיכה נעימה ורכה שגם לי נעים להתכרבל בה, אני מניחה אותה על גילי והיא נרגעת – אופס! אני מקווה שלא גרמתי לה להרגל והיא תסתובב עם "שמיכי" לעד, בינתיים, זה עוזר. בסולם הדירוג בין אפס לעשר? 10!

10. סבתות
סבתות נרגשות זה דבר נחוץ והכרחי. כשהן התנדבו לבוא לבקר תמיד הציעו שאלך לישון לפחות שעה, כך עשיתי. הייתי ילדה טובה והקשבתי להן כך יצא שכשביתי הגדולה חזרה מהגן יכולתי להתפנות ולהיות גם איתה ולא קרסתי מחוסר שינה. בהחלט ממליצה! תודה לסבתא רונית וסבתא שושי! בסולם הדירוג בין אפס לעשר? 10! (כמובן אם אפשרי).

מורן פיצ'ון, מדריכה מוסמכת להתפתחות תינוקות. בעלת מרכז פיצ'פונים. לפרטים נוספים לחצו כאן.

מגזין   תגיות:
תגובות

NEWSLETTER

בואי גם, מה איכפת לך?


באנר אחרי פוסט