יו יו 2018 גדול
Share on FacebookPin on PinterestEmail this to someone
מגזין

10 דברים שאסור לשכוח כשנוסעים לחופשה עם ילדים

הקיץ עוד רגע כבר פה ואתו גם עונת החופשות והטיולים עם הילדים, בארץ או בחו"ל. בכדי לא להתעכב באריזות ממושכות ובכדי שתוכלו להיות מוכנים ככל האפשר, ריכזתי עבורכם את כל מה שאסור לשכוח ועל מה אפשר לוותר כאשר יוצאים לחופשה עם ילדים.

ראשית, צריך להבחין בין נסיעה אל מדינה מפותחת, מודרנית ומאובזרת לבין מדינה שאינה כזאת. ההבדל קשור לאפשרויות להשיג אביזרים, תכשירים או תרופות במקרה הצורך. למרות הנוחות של קנייה בארץ של כל מה שעלולים להזדקק לו, תמיד אפשר להתנחם בעובדה שבמידה ונשכח דבר מה – נוכל לרכוש אותו בכל בית מרקחת או חנות פארם מקומית. כאשר נוסעים למדינה שאינה נחשבת למפותחת, כמובן שצריך לייחס מחשבה מעמיקה יותר לציוד הרפואי והבריאותי שכדאי להצטייד בו לפני הנסיעה.

אז מה לקחת?

1. אז כמובן הדברים הרגילים שאי אפשר לצאת בלעדיהם לשום מקום כמעט:
חיתולים, מגבונים, דובי אהוב, משחקים לשעת הצורך, שמיכה קלה, מצעים במידה וצריך, שקיות לחיתולים מלוכלכים, משטח החתלה רב פעמי, בגדים להחלפה, משאבה ותמ"ל במידת הצורך, מוצצים, בקבוקים, מנקה בקבוקים, סינרים לאכילה, חיתול טטרה, ג'ל לחיטוי ידיים במידה וברז או סבון לא יהיו זמינים.

2. מד-חום ותרופות להורדת חום ומשככי כאבים
כמובן שגם לילדים וגם למבוגרים. אף אחד לא רוצה לחוש ברע במהלך חופשה או טיול ולכן כדאי שתרופות כלליות כאלו יהיו זמינות בתיק.

3. תרופות נוגדות אלרגיה
אין לדעת מה יביאו עמם מדינה חדשה, אזור גאוגרפי שונה או מזג אוויר שהגוף אינו רגיל אליו. כדאי שתרופה המרגיעה תופעות של אלרגיה (המכונה אנטי היסטמינים או כל תרופה אחר שיתן לכם הרופא) תימצא בהישג יד, ליתר ביטחון.

4. קרם הגנה
גם כאן מדובר בתכשיר המיועד לשימוש של מבוגרים וילדים, אך כמובן שיש להצטייד בו כתלות בעונת הטיול, היעד ומזג האוויר הצפוי במהלך הטיול.

5. תרופות כרוניות
במידה ומי מהנוסעים נוטל תרופות כלשהן על בסיס קבוע, עליו לקחת אותן אתו לטיול. כדאי לבדוק אם יש צורך לקבל גם מכתב מהרופא בשפה האנגלית המאשר את השימוש בתרופה.

109405604912ef8030c23babea04d5f4

6. יתושים ושאר חברים
במידה ונוסעים בעונת הקיץ מומלץ להצטייד בתכשיר הגנה מפני יתושים או עקיצות של חרקים אחרים. בצמוד לזה מומלץ שיהיה גם תכשיר הרגעה למקרה והמטייל נעקץ בכל זאת כמו אלוורה למשל.

7. עונות השנה
במידה ונוסעים בעונת החורף – מטריה/מעיל גשם, שפתון לשפתיים יבשות, כובע/כפפות/ צעיף, תרופות נגד הצטננות ושיעול, תרסיס מייבש נזלת (שאותו כדאי לקחת בכל עונה). במידה ונוסעים בעונת הקיץ מומלץ להצטייד בכובע, בגדי ים, כובע ים, מצופים, משקפת, משקפי שמש וכן קרם הגנה וקרם נגד יתושים שצוינו קודם.

8. תפרחות
עבור תינוקות כדאי תמיד להצטייד במשחה טובה נגד תפרחת חיתולים, כל משחה שעור התינוק כבר מורגל אליה תעשה את העבודה.

9. ערכת עזרה ראשונה
פלסטרים, תחבושות, ספריי חיטוי / פולידין / קרם אנטיביוטי

10. אלקטרוניקה
כדי שלא נשכח מה עשינו בטיול רצוי לא לשכוח מצלמה, ויותר חשוב בטריות/מטען למצלמה, מטען לטלפון, חצובה או מוט סלפי אם יש.

למרות שמדובר ברשימה ארוכה, מומלץ שמוצרים/תכשירים אלו יהיו נגישים במזוודה או בחדר בית המלון, תוך תקווה ושאיפה ברובם לא להשתמש. והכי חשוב – שתהיה חופשה נעימה, בטוחה ובריאה!

שני וילצינסקי טננבוים, אימא ל-3, דולה מלווה לאחר לידה, עו"ס קלינית ובעלת אימאל'ה | בית לאימהות לאחר לידה בראשון לציון. לפרטים נוספים ולהרשמה לפעילויות וסדנאות לחצו כאן.


כתבות נוספות של שני וילצינסקי טננבוים:
11 דברים שצריך לדאוג להם לפני הלידה
8 סיבות להצטרף למעגל אימהות
5 סיבות לקחת דולה לאחר לידה

מגזין   תגיות:
תגובות

NEWSLETTER

בואי גם, מה איכפת לך?


באנר אחרי פוסט
דילוג לתוכן